8. 7. 2017

Vikingské bojové hry

Osmý den vikingského ležení v Miličíně byl zalitý sluncem, a tak se bojovníci při celodenním olympijském klání pořádně zapotili.

Dopoledne patřilo přípravám jednotlivých bojišť a kolbišť, kde si všechny kmeny mohly vyzkoušet ještě před samotným hlavním bojem své dovednosti a síly.

Po odpoledním odpočinku se pak všechny kmeny v čele se svými Jarly pustily do opravdových bojů, při nichž se snažily o co nejlepší výkony, a tím pádem i o zisk největšího počtu bodů, který je posune zase o krok blíže k tomu, aby se stali vládci všech Vikingů.

Po urputných bojích všem Vikingům tak vytrávilo, že místní táboroví kuchaři skoro nepostačili jejich hladová břicha sytit.

Když se nad miličínským táborem objevily první hvězdy, byl to právě ten okamžik, kdy mohlo začít slavností vyhlašování úspěšných bojovníků celodenního zápolení. Na jejich počest bylo uspořádáno velkolepé ohňové představení, kterému, stejně jako celému slavnostnímu zakončení vikingských bojových her, přihlížel i sám král Lastav V. – řečený ukrutný.

Že by i tato vikingpiáda byla jedna z jeho náročných zkoušek? Dost možná, že ano. Celou noc tak měli bojovníci o čem přemýšlet.

Viki(ng)

         
Copyright © kdysi dávno – 2023 SPV Dužiny | web: Martin Šimon
SPV Dužiny logo